اجاره داربست بابلسر

اجاره داربست در بابلسر، بابل، فریدونکنار، سرخ رود، دریاکنار و خزرشهر

داربست فلزی از سازه ای قوی و مطمئن ساخته و آماده شده است که هنگام ساخت و یا تجهیز و یا تعمیر نمای ساختمان و یا قسمتی از ساختمان استفاده می گردد.

انواع کاربرد داربست:

داربست نمای ساختمان:

این نوع از داربست برای ساختمان های در حال ساخت استفاده می شود که سنگ کار، سیمان کار، کامپوزیت کار، جوش کار، برق کار و کسانی که احتیاج به دسترسی به فضای خارجی یک ساختمان دارند می بایست از داربست استفاده کنند.

نکته ایمنی مهم در خصوص نصب داربست:
برای ساختمان هایی که ارتفاع بالای ۳۰ متر را دارند اجرای عملیات کفراژ بندی برای مهار داربست نما الزامی است.

حفاظ یا جان پناه ساختمانی :

هنگام نصب داربست برای ساختمان هایی که در محدوده تردد عابران پیاده , وسایل نقلیه و اصولا در محدوده پر خطر هستند، استفاده از داربست احتیاج به جان پناه یا حفاظ دارد.
حفاظ نوع دیگری از سازه های فلزی است که برای جلوگیری از خطرات احتمالی توسط پرسنل نصب داربست اجرا می شود.

کفراژبندی :

کفراژ نوعی دیگر از نصب داربست است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
کفراژ برای مهار داربست که جلوی نمای ساختمان نصب می گردد: معمولا ساختمان هایی که نصب سازه فلزی آن بیش از ۳۰ متر می باشد احتیاج به نصب سازه ای پشت آن دارد تا از خطرات احتمال مثل چپ شدن داربست و لرزش های داربست جلوگیری شود و باعث مهار کامل سازه داربست می شود.

کفراژ برای داخل ساختمان ها:

این نوع سازه برای فضاهایی که به صورت مکعب می باشد و احتیاج به دسترسی به تمام نقاط یک فضای را دارد مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع سازه ها به صورتی است که در هر جهتی تخته بنایی به صورت ایمنی و کارآمد می تواند قرار گیرد و سرعت کار برای کارگران را بسیار بالا میبرد . چرا که اجازه دسترسی کارگران را هنگام استفاده از داربست به تمام نقاط یک فضای مشخص را می دهد.
اجاره داربست و یا نصب داربست، برای مناسبت ها و مراسم های مذهبی و سنتی و جشن ها و مناسبت های دیگر کاربرد دارد.
اجاره داربست و نصب آن ارزان ترین و سریع ترین راه برای اجرای این مراسم ها می باشد. اجرای استیج برای مناسبت ها , سازه ای خواص برای اجرای تئاتر های خیابانی , ایستگاههای صلواتی و همچنین تابلوهای تبلیغاتی مواردی از استفاده داربست می باشد.

اجرای پروژه های بتن ریزی :

اجاره داربست و نصب آن از موارد مهم استفاده از داربست در پروژه بتن ریزی می باشد که از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار است . نصب این نوع داربست فلزی به قطر و حجم مقدار بتن و فشاری که قرار است تحمل کند بستگی دارد و در هر پروژه نوع نصب داربست متفاوت است. اجاره داربست برای اجرای پروژه های بتن ریزی سقف ساختمانی که ارتفاع بالای ۳ متر دارند مناسب است.

همچنین برای پروژهای زیر بتن در ساخت پلها , زیرگذرها , سازه های خاص و تمامی پروژه های بتونی که احتیاج به تحمل وزن بتن دارد از اجاره و نصب داربست استفاده می شود.

اجاره داربست فلزی و نصب آن توسط داربست تقاطع:

در نصب داربست نما و هر گونه کاری که شبیه آن می باشد به عنوان نمونه نصب داربست جهت رنگ کاری، سیمان کاری، سنگ کاری، رولپلاک سنگ، شیشه شویی، نماشویی و … معمولا با یک روش کاری نصب داربست انجام می شود و اختلاف آن ها در کمی بالاتر و یا پایین تر بستن قالب داربست در جهت دسترسی بهتر استاد کاران قرار میگیرد.
در چنین داربست هایی که معمولا دیده اید فاصله پایه ها نسبت به یکدیگر سه متر و فاصله قالب ها از هم حدود یک و نیم متر و طول هر قالب داربست حدود یک متر برآورد می شود.
همچنین در جهت محاسبه ابعاد نصب داربست با توجه به اندازه ها و اجناس مصرفی و هدف از نصب داربست، طول محلی را که داربست در آن جا نصب خواهد شد را بر مبنای ۳ متر محاسبه و ارتفاع را بر مبنای ۱٫۵ متر در نظر می گیریم.

به عنوان مثال
اگر به طور نمونه طول ۱۱ متر باشد ، چون حد اکثر فاصله پایه داربست ها ۳ متر است پس سه دهنه داربست بسته خواهد شد و برای دهنه آخر داربست که دو متر مانده یک پایه به فاصله دو متر نصب خواهد شد که به جز یک متر لوله دستگیره همه اجناس و اجرت نصب داربست به مانند پایه ۳ متری است لذا طول داربست همان ۱۲ متر در نظر گرفته می شود.
مورد دیگری که برای اندازه گیری هنگام نصب داربست مهم می باشد چگونگی محاسبه و بر آورد شکستگی های بیرون آمده و فرو رفته ساختمان است . در پس و پیش های ساختمان با توجه به مطالب بالا در خصوص نصب داربست در حالتی که برای آن فرو رفتگی یا بیرون آمدگی در نصب داربست، مجبور به نصب پایه اضافی برای داربست می باشد که طول آن شکستگی نیز همان ۳ متر قلمداد می شود.

در قوس ها که نمیتوان به مانند محل های مستقیم فاصله پایه داربست ها را ۳ متر در نظر بگیریم (به دلیل قرار گرفتن تخته بنایی) ناگزیر فاصله پایه داربست ها باید به هم نزدیکتر باشد که نزدیکی پایه داربست ها بستگی به زاویه قوس دارد .
در این گونه موارد فاصله هر پایه داربست نیز ۳ متر محاسبه میشود و به این ترتیب اختلاف هزینه اجاره و نصب داربست در محل مستقیم و محل قوس دار، برآورد می شود.

نصب داربست (داربست بندی):

عمل داربست بندی کاربردهای بسیار زیادی دارد که بیشترین دلیل برپایی داربست جهت انجام کار در ارتفاع کوتاه یا بلند می باشد.
لذا نصب داربست به دلیل اینکه زمینه ساز انجام کار در ارتفاع بلند برای کارگران است، میتواند زمینه ساز بروز حوادث شغلی که مربوط به کار در ارتفاع هستند گردد.
داربست دات نت (داربست تقاطع) می کوشد تا بهترین خدمات اجاره داربست و نصب داربست فلزی را به شما هم استانی های مازندرانی عزیز با مناسب ترین قیمت ارائه دهد.

انواع خدمات اجاره داربست و نصب آن که توسط داربست دات نت ارائه می گردد:
در ساختمان های با ارتفاع کم و در قسمت های داخلی، از داربست های کوتاه و با وزن پایین استفاده می شود. معمولا در این موارد دو عدد بشکه و یک یا دو تخته زیر پا قرار داده می شود. این کار اصولی و ایمن محسوب نمیشود بخصوص هنگامی که از بشکه به صورت خوابیده استفاده شود زیرا چرخش اتفاقی بشکه، احتمال سقوط ناگهانی کارگر را به دنبال خواهد داشت.
با دو عدد نردبان دوطرفه و تخته زیرپایی، داربستی موقت برای کارهای سبک می سازند. قرار دادن ظرف ملات، مصالح سنگین مانند آجر، بلوک، … بر روی این داربست مجاز نمی باشد. حداکثر ارتفاع مجاز و قانونی این گونه داربست ها ۳ متر می باشد. تعمیرکاران و نقاشان این امکان را دارا می باشند که برای کارهای موضعی، از داربست های چهارپایه ای فلزی چرخدار ( سکوی کار متحرک ) استفاده نمایند.

داربست های بلند فلزی:

این داربست ها را با لوله های فولادی به قطر ۵ سانتیمتر با حداقل ضخامت ۴ میلیمتر و بست ها مربوط مونتاژ می نمایند. با وصل کردن لوله ها به یکدیگر به وسیله بست ها در زمانی بسیار اندک می توان داربست ثابت و قدرتمند و محکم به وجود آورد و از آن برای کار در ارتفاع استفاده نمود. برای جلوگیری از واژگون شدن؛ باید داربست را به طریق مناسبی به دیوارهای ساختمان مهار کرد. حداکثر فاصله دو مهار ۶ متر میباشد .

بست لوله های افقی : این بست دو لوله افقی داربست را تحت زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر وصل مینماید .

میله شکافدار اتصال : برای طویل کردن دو لوله داربست به کار گرفته خواهد شد .

پایه قابل تنظیم : به جداره ی داخلی پایین لوله اتصال یافته و به وسیله آن ارتفاع پایه داربست تنظیم می گردد .

صفحه زیرستون : صفحه مربع شکل پایه داری است که برای توزیع بار روی داربست ها از قسمت تحتانی ستون بر روی تکیه گاه مورد استفاده واقع خواهد شد .

اجاره داربست

قیمت داربست فلزی

این سری از داربست ها از سطح ساختمان به صورت سکو بیرون میزنند و به همین جهت به آن داربست ( سکوی ) پیش آمده گفته می شود . این داربست ها به دیوارهای ساختمان اتکا خواهند داشت و در مکانهایی که برپاسازی داربست ها مرسوم از سطح زمین غیر ممکن یا پر هزینه می باشد، مورد استفاده قرار گرفته میشود.
همینطور که از ساختمان بالا میرود، آن ها هم از دیوار باز شده و توسط جرثقیل، داربست در محل جدید نصب می گردد و به این ترتیب در مصالح داربست صرفه جویی بسیار فراوانی به عمل می آید.

موارد موثر در هزینه های اجاره و نصب داربست فلزی:

۱- ارتفاع داربست ۲- حجم داربست ۳- محل نصب داربست ۴- امکان دسترسی به لوازم ( جنس کشی) ۵- تغییر فاصله های استاندارد و عرفی داربست ۶- مهاری خور داربست ۷-نوع فعالیت ( داربست زیر بتن … داربست نماسازی و موارد دیگر اجاره و نصب داربست) و …

قیمت اجاره داربست به صورت ماهیانه محاسبه می شود ( یعنی شرکت ها یا کسانی که داربست اجاره می دهند بدون توجه به روزهای کاری شما هزینه یک ماه را دریافت می کنند.
نحوه محاسبه قیمت اجاره داربست به صورت حجمی محاسبه می شود، یعنی با توجه متر مربع فضایی که داربست اشغال نموده است تا ارتفاع مشخصی اجاره داربست قیمت مشخصی دارد و در صورت افزایش ارتفاع به تناسب به قیمت اجاره و نصب داربست افزوده می شود , معمولا صنف مصالح ساختمانی در هر سال نرخ نامه ای را برای اجرای داربست (اجاره و نصب داربست) منتشر می نماید.

فروش داربست

جابجایی بار یکی از قسمت های مهم در کسب و کار اجاره و نصب داربست می باشد که باید در آن دقت زیادی به عمل بیاید ، زیرا کوچک ترین اشتباه می تواند منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیری شود.
برای حمل و جابجایی لوله های داربست که ۶ متر طول دارند بهترین و ایمن ترین وسیله ، خاور ها و کامیون ها می باشند اما به دلیل کاهش هزینه ها و به خصوص به خاطر وجود محدودیت های ترافیکی در شهر ها ، اغلب برای جابجایی لوله های داربست از وانت های نیسان استفاده می شود ، هرچند این نوع جابجایی مورد تایید نبوده و از نظر ایمنی توصیه می شود که از برای حمل لوله های داربست از خاور استفاده شود اما با توجه به همه گیر بودن استفاده از نیسان برای جابجایی داربست، در اینجا چند نکته که می تواند خطرات حمل و نقل داربست را به حداقل برساند ذکر می کنیم.
برای حمل و نقل داربست ها باید در جلو و انتهای باربند از سیم بوکسل استفاده شود . علائم مثلثی شکل احتیاط باید در انتهای لوله های داربست نصب شود و حتما به صورت شب رنگ باشد.
خودروی نیسان نباید بیش از صد شاخه لوله ۶ متری داربست را حمل کند . در حین رانندگی باید فلاشرها روشن باشد . اگر در شب حمل لوله های داربست انجام می شود استفاده از چراغ گردان خطر در حمل داربست ها الزامی است.
سرعت مطمئنه در مواقعی که داربست ها حمل می شود باید رعایت شود . دقت کنید که حمل داربست کاری خطرناک است و می تواند به دیگران صدمه وارد کند پس حین رانندگی به اعصاب خود مسلط باشید و در رساندن داربست ها به محل کار عجله نکنید.
اینها بخشی از مواردی است که داربست تقاطع که خدمات اجاره و نصب داربست فلزی در بابلسر، بابل، فریدونکنار، سرخ رود، خزرشهر و برخی دیگر از شهرهای مازندران را اجرا می نماید بر آن اهتمام دارد.

پوشش مناسب برای افرادی که مشغول نصب داربست فلزی هستند:

دستکش: انواع و اقسام دستکش ها در بازار و برای کارها و صنایع مختلف موجود می باشد اما دستکشی که در کار نصب داربست باید مورد استفاده قرار گیرد ، دستکش برزنتی با ضخامت مناسب است تا بتواند از آسیب هایی که ممکن است داربست ها به دست کارگران وارد آورند جلوگیری کند.
لباس کار: متاسفانه افرادی که در کشور ما به اجاره و نصب داربست اشتغال دارند اغلب از لباس مخصوص و مناسب نصب داربست استفاده نمی کنند و لباس های مختلفی بر مبنای راحتی یا سلیقه خود می پوشند، در حالی که لباس توصیه شده برای شغل نصب داربست لباس های کار یکسره است چرا که حجیم و دست و پا گیر نمی باشد ، از آراستگی خوبی برخوردار است و در فصل سرما نیز پوشش گرمایی مناسبی دارد.
کفش کار: باز هم مثل لباس کار ، شاهد این موضوع هستیم که افراد برای کار بر روی داربست فلزی از کفش های معمولی استفاده می کنند که این امر می تواند خطرات فراوانی را به وجود آورد. به دفعات دیده شده که لوله های داربست به صورت سهوی رها شده و روی پای کارکنان افتاده و باعث آسیب دیدگی آنها شده است. به همین جهت باید از کفش های ایمنی که جلوی آن ها دارای محافظ آهنی می باشد استفاده شود. لذا تمامی کارگران خدمات اجاره و نصب داربست تقاطع، ملزم به استفاده از کفش و لباس مناسب و استاندارد می باشند.

داربست فلزی به صورت حفاظ : طبق مصوبه شهرداری تمامی ساختمان های در حال ساخت که در مجاورت خیابان ها و پیاده روها قرار دارند باید پس از زدن سقف دوم ساختمان سازه ای به عنوان محافظ و نخاله گیر نصب کنند تا داربست فلزی در این مواقع به کمک ساختمانها بیاید و انواع و اقسام حفاظ ها را می توان با توجه به نیاز ساختمان نصب نمود .

اجاره و نصب داربست برای امور ویژه و خاص:
به جز کارهای ساختمانی، اجاره و نصب داربست فلزی برای موارد دیگری نیز انجام می گردد که در اینجا به شرح آنها می پردازیم:
نصب ایستگاه صلواتی، نصب طاق نصرت، نصب قفسه برای اجناس، نصب آلاچیق، نصب سایه بان، نصب استیج برای اجرای برنامه، نصب دیواره های موقتی، نصب تابلو های تبلیغاتی، نصب گیت های عبور و مرور، نصب پارتیشن های مختلف، نصب راهرو برای عبور، نصب جایگاه استقرار دوربین های فیلم برداری، نصب صندلی موقت به صورت ۱ طبقه و چند طبقه موارد دیگری از کاربردهای اجاره و نصب داربست فلزی می باشد.

اجاره داربست فلزی

زمانی که بنایی ساخته می شود نیاز به انجام استاندارد ها و شرایطی در زمینه ی ساخت آن ساختمان یا بنا دارد . که از جمله این موارد داربست است . داربست لازمه ی ساخت محسوب می شود و در واقع اگر داربست نباشد ساختی هم در کار نخواهد بود و به این دلیل که ساخت بنا نیازمند موجودیت و قابلیت داربست است به اهمیت داربست افزوده است البته داربست فقط در ساخت بنا یا ساختمان خلاصه نمی شود و کاربردهای بیشماره دیگری نیز دارد . اغلب ساختمان سازان و یا کسانی که به داربست فلزی نیاز دارند به جای خرید داربست فلزی که هزینه ی سنگینی برای سازنده دارد از اجاره داربست فلزی بهره می برند و در واقع هم هزینه ی کمتری می پردازند و هم اینکه بعد از اتمام کار درگیر ایجاد مکانی مناسب برای داربست نمی شوند . قیمت اجاره داربست به عوامل زیادی بستگی دارد اینکه داربست فلزی باشد یا .. اینکه مساحت ساختمان و تعداد طبقات آن چقدر است و عوامل دیگر محیطی و جنس داربست . داربست تقاطع در زمینه ی اجاره داربست فلزی کمترین هزینه را به نسبت رقبا احتساب می کند و از نظر کیفیت ارائه بهترین عملکرد را به مشتریان عزیز ارائه می دهد .

نصب داربست فلزی

همانطور که در بالا اشاره کردیم نصب داربست برای انجام بسیاری از موارد بالا اهمیت ویژه ای دارد و هم اینکه اجاره آن معمولا از خرید آن به صرفه تر می باشد.
چگونگی نصب داربست بسیار مهم است چون که در این صورت می توان با خیال آسوده از داربست استفاده کرد که ایمنی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است . در این شرایط بیشتر نصاب ها مورد توجه هستند که داربست را به صورت مهندسی و با ایمنی کامل ببندند . و این خود مسئولیت بسیار سنگین و حساسی برای نصاب داربست منظور می شود . پس بدین ترتیب باید نصاب های داربست ها به بهترین شکل از عهده ی کار بر بیایند تا خطری عابر پیاده , ساختمان و کارگران ساختمان را تهدید نکند . داربست تقاطع این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که از نصاب متخصص و کاردان در این زمینه بهره می برد و با نصب داربست فلزی مهندسی و ایمن خدمات خود را ارائه می دهد .

داربست به علت اینکه در همه جا و در همه ی شهر ها مورد استفاده است به صورت جداگانه در تمامی شهر ها موجود می باشد و در استان مازندران نیز، داربست تقاطع به واسطه ی سرعت بخشی به کار و رعایت ایمنی در نصب داربست فلزی و سایر داربست ها مورد توجه ساختمان سازان معتبر می باشد و داربست تقاطع این اطمینان را به مشتریان می دهد که نصب داربست به بهترین شکل و سریع ترین زمان و با ایمنی کامل انجام شود .
اجاره داربست فلزی در بابلسر و شهرهای دیگر مازندران بامناسب ترین قیمت در بازار ارائه می گردد.
داربست تقاطع در نصب داربست، اجاره داربست و حتی فروش داربست فلزی آماده خدمت رسانی به مردم بویژه هم استانی های عزیز مازندرانی می باشد .

اجاره داربست

ایام شلوغ اجاره داربست فلزی:
اجاره و خرید داربست نیز به مانند سایر مشاغل در ایامی از سال درخواست کننده زیادی دارد و بازار این کار در زمان هایی در طول یک سال دچار افت می شود . معمولا در نزدیکی مناسبت هایی مانند ماه محرم ( مخصوصا ده روزه ی اول ) ایام فاطمیه و جشن هایی مانند نیمه شعبان و روز ۲۲ بهمن و .. درخواست کننده فوق العاده زیادی برای اجاره داربست وجود دارد . در این مواقع و نزدیک به این مراسم ها بهتر است شما یک هفته یا چند روز زودتر به سراغ کرایه داربست فلزی بروید تا بتوانیم خدمات اجاره و نصب داربست را در زمان مناسب به شما ارائه دهیم.

جهت سفارش اجاره داربست، خرید داربست و نصب داربست با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید .

اجاره داربست ارزان

برخی از ساختمان سازان برای اینکه هزینه ی کمتری به نسبت کاری که برایشان انجام میشود بپردازند به دنبال کسانی می گردند که داربست را با پایین ترین قیمت اجاره دهند و در واقع کرایه داربست ارزان جای اجاره داربست ایمن را گرفته است.
اگرچه در ابتدا هزینه ی کمتری می دهند اما با توجه به این که به صورت اصولی کارشان انجام نشده همواره احتمال وارد شدن خسارت از بابت بی توجهی به استاندارد های نصب داربست هنگام ساختمان سازی برایشان وجود دارد . و این خسارت وارده چندین برابر بهایی است که اگر کارشان اصولی انجام می شد باید پرداخت میکردند .
در واقع احتمال ریزش ساختمان وجود دارد . احتمال سقوط کارگران به دلیل رعایت نشدن ایمنی وجود دارد و یا حتی این احتمال هست که در جهت رعایت نشدن استاندارد ها در جهت عدم نصب داربست مطمئن برای کسانی که از زیر ساختمان مذکور تردد دارند شامل خطر ریزش اجسام شوند که برای سازنده بنا هزینه ی بسیار زیادی در پی خواهد داشت . داربست تقاطع با مناسب ترین هزینه نصب داربست مطمئن و ایمن را به مشتریان عزیز ارائه می دهد .

خرید داربست:

خرید داربست از جانب سازندگان ساختمان تحت چندین عامل است : اول اینکه سازنده اگر کسب و کارش ساختمان سازی است و همواره با داربست سرکار دارد بهتر است داربست فلزی را بخرد تا اینکه اجاره کند . اما اگر قرار بر این باشد یک نفر ساختمان خودش را بسازد اجاره کردن داربست صحیح تر می باشد.
البته باید توجه داشت که در صورت خرید داربست به صورت دائمی به نسبت داربست مورد احتیاج جهت پیشبرد کار باید مکانی مناسب جهت نگهداری داربست تهیه کنند تا در صورت لزوم مجددا از داربست استفاده شود . البته باید به این نکته هم توجه کرد که کسانی که داربست را می خرند باید نصاب داربست نیز در جهت نصب داشته باشند چون نصب کردن داربست کاری بسیار تخصصی می باشد که گاهی به سبب بی توجهی به این مسئله دلیل بر خسارت های بسیار زیاد خواهد شد و این به خودی خود یکی از دلایل مهم برای اجاره کردن داربست می باشد.
داربست تقاطع چه در زمینه ی فروش داربست و چه در زمینه اجاره داربست و حتی نصب ایمن داربست فلزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

چرا داربست فلزی تقاطع ؟

داربست به علت اینکه رعایت نکات ایمنی در آن نقش مهمی در اطمینان بخشیش دارد نیازمند آن است که مجری نصب داربست در به کارگیری داربست بسیار ایمنی و استاندارد عمل کند تا در زمینه ی حفظ جان مردم کوشا باشد . به همین خاطر بیشتر کسانی که به دنبال شرکتی مطمئن می باشند تا پروژه مد نظرشان را با بستن داربست هموار کند به دنبال شرکت داربست تقاطع می باشند تا با استفاده از کارشناسان مجرب و کاردان و همچنین نیروهای متخصص داربست تقاطع جهت نصب داربست خیالشان آسوده باشد.
هدف از تشکیل مجموعه داربست فلزی تقاطع وجود شرکتی قابل اعتماد در حرفه اجاره و نصب داربست و همچنین ارائه قیمت های مناسب به مشتریان اجاره داربست با کیفیت مطلوب می باشد.

انواع داربست

داربست انواع مختلفی دارد که هر کدام دلیل مشخص و کاربردی جهت اجرا به مخاطب می دهد . که اولین نوع آن داربست مثالثی می باشد . این نوع از داربست بیشتر از فریم های مثلثی ایجاد گشته که در قالب نر و ماده می باشد .
فریم در این حالت داربست در سه اندازه ی ۵/۰ و۷۵/۰ و ۱ متري توليد و عرضه می گردد که به دلیل جایگذاری سرجک های قابل رگلاژ برای تمامی ارتفاعات قابل نصب می باشد و همچنین این نوع داربست از فریم های ۱۲۰ سانتی در دو شکل مثلثی یا مربعی به کار گرفته می شود . سهولت از نظر کارایی و سرعت کار با آن از مزایای این نوع داربست می باشد . و عمده دلیل استفاده از آن عدم نیاز به کارگران ماهر در جهت داربست بندی این نوع می باشد .
نوع دوم داربست چکشی ستاره ای می باشد که از پایه های قائم و تکیه های افقی در اندازه های گوناگون می باشد این نوع داربست نیز به دلیل نوع ساخت مهندسی داربست براي هر ارتفاع و اختلاف ترازي قابل تنظيم مي‌باشد . در ضمن اتصالات پایه داربست بوسیله ی مغزی و پین قابل انجام می باشد . این مدل نیز از نظر کارایی بسیار سهل و سرعت کار آن بالا می باشد . بیشتر در نمای ساختمان ها هم از این نوع داربست استفاده می شود و مهمترین مزایای آن حمل راحت به دلیل سبک بودن و اینکه بدونه مهارت زیاد نیز قابل استفاده می باشد .
همچنین سرعت مونتاژ در این مدل داربست بسیار سریعتر از مدل های دیگر آن می باشد .

مدل سوم به داربست چکشی کاسه ای اختصاص دارد که شباهت فراوانی به داربست چکشی ستاره ای دارد . البته داربست مثلثی قابل مقایسه با داربست چکشی کاسه ای نمی باشد و همین نکته باعث گردیده تا از نظر ایمنی و کاربری با وجود ساختار مشابه کاربرد کمتری دارد.

داربست فلزی

داربست یک سازه فلزی یا چوبی است که در پروژه های ساختمانی برای استفاده از کارگر در ارتفاع بالاتر از ۳ متر به کار میرود. گسترش ارتفاع ساختمان ها سبب شده که به تجهیزات راحت‌تر و سبک‌تر و کاراتر نیاز باشد. در این حال باید ایمنی و سرعت کار نیز در نظر گرفته شود. داربست فلزی از لوله های فولادی تشکیل شده است. که قطر آن ها ۴۸/۳ میلیمتر که به آن اصطلاحا لوله پنج سانتی متری نیز گفته می شود. و حداقل ضخامت این لوله ها ۴ میلیمتر است. که با بست های مربوط قابل نصب می گردد. اکثر داربست های فلزی بر روی زمین بنا شده‌اند و می‌توان گفت سریعترین نوع اجرای داربست ، داربست فلزی می باشد. ولی در حالت های خاص ، داربست های معلق هستند که پایه آن روی هوا و بدنه به ساختمان نصب می‌شود. داربست فلزی شامل یک یا چند جایگاه ، اجزای نگهدارنده ، اتصالات و تکیه گاه می باشد. و لازمه ساخت این سازه ها داشتن مهارت ویژه ای می باشد.
داربست های فلزی پر کاربردترین داربست ها می باشد که تجهیزات و ابزار مورد نیاز این داربست ها عبارتند از : لوله های فولادی ، مغزی ، بست های فلزی ، کفشک یا پایه فولادی ، لنگر یا مهاربند ، داربست پیچی ، چرخهای فولاد ، آچار دوسر رینگ کروم وانادیم استاندارد می باشد. داربست های فلزی انواع مختلفی دارند. داربست مثلثی فلزی : که به صورت نر و ماده به یکدیگر متصل می‌شود و استفاده از این ساختار در کفراژبندی دال یا تیر یا پل ها مرسوم است. و با قرار دادن سر جک های قابل رگلاژ در قسمت بالای این داربست ها جهت هر ارتفاعی قابل تنظیم می باشد.
عرض فریم داربست مثلثی ۱۲۰ سانتی‌متر بوده که دارای مقاطع افقی مثلثی یا مربعی می‌باشد. داربست چکشی ستاره : که از قائم و مهار های افقی در اندازه های متفاوت ساخته می شود. در این سازه با قرار دادن سر جک های قابل رگلاژ در قسمت بالا و پایه های جک های قابل رگلاژ قسمت پایین سازه، جهت هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم است. و نصب مهار های افقی بر پایه های داربست به سادگی با ضربه چکش صورت می گیرد.
همچنین پایه ها با مغزی و پین به یکدیگر وصل می‌شود‌. داربست چکشی کاسه ای : که پایه های قائم و مهارهای افقی در اندازه های متفاوت ساخته می شود. که سر جگ ها در قسمت بالایی و پایینی جهت هر ارتفاع قابل تنظیم میباشد. و نصب مهارهای افقی بر پایه های داربست با ضربه چکش صورت می‌گیرد. و پایه‌های داربست چکشی با مغزی و پین به یکدیگر وصل می شود. و مهمترین مسئله در داربست های فلزی استحکام و ایمن سازی تجهیزات داربست می باشد.

قیمت داربست فلزی : داربست فلزی غالبا از جنس فولاد است و قیمت آن بر اساس نرخ قیمت فولاد در بازار محاسبه می شود. با توجه به نواسانات موجود در بازار، تعیین قیمت خرید داربست فلزی، یا اجاره و نصب داربست فلزی به آسانی قابل پیش بینی نیست.
این افزایش قیمت باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان داخلی، تولیدات خود را متوقف و یا دست به افزایش قیمت داربست فلزی بزنند. قیمت لوله های داربستی بر اساس ضخامت و بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود.
همچنین مشکلات بازار فولاد می تواند باعث افزایش و یا کاهش نوسانی قیمت داربست های فلزی شود.
اما در این میان قیمت اجاره داربست های فلزی نیز دستخوش تغییر شده است.
جزء اصلی این داربست ها غالبا از لوله های فولادی تشکیل می شود که در طول های ۶ متری و ۳ متری مورد استفاده قرار می گیرد. قطر هر یک از این لوله های فولادی ۴۸٫۳ میلی متر است که با نام لوله های ۵ سانتی متری از آن ها یاد می شود.
هزینه اجاره داربست فلزی به عوامل دیگری همچون ارتفاع و حجم داربست مورد نیاز، محل نصب داربست، نوع کار، مهاری خور داربست و … بستگی دارد. اما به طور کلی و پس از در نظر گرفتن این نکات، هزینه کرایه داربست به صورت ماهیانه محاسبه می شود. بنا بر زمان بر بودن پروسه نصب و جمع کردن داربست های فلزی و دستمزد کارگران، هزینه اجاره داربست به ازای چند روز برابر با هزینه اجاره یک ماه می باشد.
داربست تقاطع با سال ها تجربه در زمینه تامین و راه اندازی داربست های فلزی در استان مازندران، نه تنها ایمنی و کیفیت را تضمین می کند، بلکه در تلاش است تا نرخ تغییرات قیمت بازار را تا حد قابل قبولی ثابت نگاه دارد.

خدمات مجموعه نصب و اجاره داربست تقاطع:

نصب و اجاره داربست نما ساختمان
نصب و اجاره داربست کفراژ

نصب و اجاره داربست زیر بتن
نصب و اجاره داربست دیوار داربستی
نصب و اجاره داربست تابلو سر درب
نصب و اجاره داربست بیلبورد تبلیغاتی
نصب و اجاره داربست چهارپایه
نصب و اجاره داربست چاهک آسانسور
نصب و اجاره داربست داربست مسقف
نصب و اجاره داربست حفاظ ساختمانی
نصب و اجاره داربست طاق نصرت
نصب و اجاره داربست پله فرار
و موارد دیگری که در بالا به آن اشاره شد.